Hot Love 

(Gorąca miłość)Sachmeth

 

Produkcja: Niemcy
Data produkcji:1985 rok
Czas trwania: 30 minut
Reżyseria: Jorg Buttgereit
 

Występują:

Jörg Buttgereit  
Marion Koob-Liebing  
Daktari Lorenz  
Franz Rodenkirchen

   
"Fur pia, Die mich zu diesem, werk  inspiriert hat"...i oto mamy następny film Buttgereita, którego sceny poprzedzone są cytatem... tym razem o zupełnie  innym znaczeniu;) To Krótki film pokazujący życie obojga zakochanych w sobie ludzi.. . Jak z typowego taniego romansu – randki, czule słówka, serduszka. Świat ukazany niczym przez różowe okulary do momentu, w którym zakochany spotyka swoją miłość z innym... I tutaj film drastycznie się nam zmienia, nie trudno się domyślić, gdyż od zawsze wiadomo, że nieszczęśliwie zakochani, zrozpaczeni mężczyźni zdolni są do wielu rzeczy.  Ale szczegółów nie będę zdradzać.  To o czym opowiada film, pozornie banalne Buttgereit rozwinął w bardzo fajną historię.. Można się zaskoczyć - zwłaszcza jej zakończeniem. 

 

Nie wiem jednak jak do tego podejść. Czy to pokazanie psychiki biednego zdradzonego chłopaka- mamy płakać i zachwycać się jego ogromnym nieodwzajemnionym uczuciem? Czy też śmiać się i potraktować film jako kpinę z zakochanych.. Sceny miłosne są tak miłosne oraz przesłodzone, że aż kiczowate i komiczne wręcz. Jednak wg mnie Buttgereit nie miał zamiaru ironizować sobie z tego rodzaju uczuć:)
 
Jak zwykle w filmach pana B. Bywa mamy do czynienia z piękną muzyką  – tutaj przeważa fortepianowa miłosna melodia (oczywiście tylko w scenach romantycznych;).  Gdyby nie to, ze w ostatnich scenach gore kompletnie braku jest realizmu (kiła wręcz) i to, że ogólnie film sprawia wrażenie nakręconego raczej amatorsko powiedziała bym, że jest b.dobry. Nie jest długi więc nie ma czasu żeby się zanudzić – na szczęście:) Powinni ten film puścić w TV na walentynki hehe.
 
Ocena ogólna: 3/6