The Blair Witch Project

[Ermac]

 

Gatunek: Thriller/Horror
Produkcja: USA
Data produkcji: 1999 rok
Czas trwania filmu: 86 minut
Scenariusz:
Daniel Myrick, Eduardo Sánchez
Reżyseria:
Daniel Myrick, Eduardo Sánchez

 

Występują

Heather Donahue .... Heather Donahue
Joshua Leonard .... Joshua 'Josh' Leonard
Michael C. Williams .... Michael 'Mike' Williams (as Michael Williams)
Bob Griffin .... Short Fisherman
Jim King .... Interviewee
Sandra Sánchez .... Waitress (as Sandra Sanchez)
Ed Swanson .... Fisherman With Glasses
Patricia DeCou .... Mary Brown

 

 

Podchodząc do tego tytułu z początku miałem nadzieję zobaczyć strumienie krwi, jednak się myliłem, nie ma w nim praktycznie ani kropli krwi, ale za to ten klimat...,film doskonale trzyma w napięciu, ogląda się go z niecierpliwością, fabułą doskonale odbiega od klasycznych horrorów w których krew i ludzkie zwłoki grają rolę pierwszo planową.

Akcja rozpoczyna się jesienią gdy trzech studentów wybiera się do lasu Black Hills w Maryland w celu nakręcenia filmu dokumentalnego amatorską kamerą, traktującego o starej legendzie, dokładnie o wiedźmie która w tych lasach mordowała niegdyś dzieci. Sami mieszkańcy Maryland natomiast nie chcą o tym dokładniej rozmawiać, a do lasu na grzyby napewno nie chodzą :P.
W końcu pełni poczucia humoru i doskonałej zabawy studenci wchodzą do lasu niestety nie wiedzą że już żaden z nich z niego nie wyjdzie ponieważ jakiekolwiek próby wyjścia z lasu są nie możliwe gdyż cały czas krążą w kółko. Z dnia na dzień sytuacja staje się coraz gorsza, na swojej drodze napotykają dziwne znaki i tajemnicze odgłosy dochodzące niemal ze wszystkich stron, wszyscy zaczynają panikować, zdają sobie sprawę że to już ich koniec, wiedzą że na tym odludziu nie ma juz ratunku, powoli gubią się w lesie, jeden po drugim. Do końca akcji docierają Heather i Michael, trafiają do opustoszałego, zrujnowanego domu, gdzieś w środku lasu, po chwili obraz się urywa, następuje ciemność, co się mogło stać...?

Film ogólnie budzi bardzo mieszane uczucia, brak w nim podkładu muzycznego jednak oglądając go nie zwraca się na to uwagi. Podsumowując film ten chciał bym polecić zwłaszcza, a może TYLKO fanom horroru, jako mała odmiana, napewno utkwi on Wam na dłuuugo w pamięci.

Ocena: 4+/6 głównie za dźwięki i klimat.


Na zachęte Polecam obejrzeć trailery:

trailer1 (868 KB)
trailer1 (868 KB)
trailer2 (837 KB)
trailer2 (837 KB)
trailer3 (1,6 MB)
trailer3 (1,6 MB)
trailer4 (1,5 MB)
trailer4 (1,5 MB)
trailer5 (1,7 MB)
trailer5 (1,7 MB)
trailer6 (854 KB)
trailer6 (854 KB)
trailer7 (1,7 MB)
trailer7 (1,7 MB)