Child's Play 2

(Laleczka Chucky 2)[pitbull91]

Gatunek: Horror
Produkcja: USA
Data produkcji: 1990 rok
Czas trwania: 84 minut
Scenariusz: Don Mancini
Reżyseria:
John Lafia

 

Występują

Alex Vincent .... Andy Barclay
Jenny Agutter .... Joanne Simpson
Gerrit Graham .... Phil Simpson
Christine Elise .... Kyle
Brad Dourif .... Chucky (voice)
Grace Zabriskie .... Grace Poole
Peter Haskell .... Sullivan
Beth Grant .... Miss Kettlewell
Greg Germann .... Mattson
Raymond Singer .... Social worker

W fabryce zabawek, znalezione szczątki lalki są odnawiane i składane do kupy. Złożenie lalki ma na celu zbadanie jej i zdementowanie plotek głoszących że kukła została opętana przez dusze Charlesa Lee Ray'a . Podczas renowacji lalki ma miejsce wypadek podczas którego ginie jeden z pracowników fabryki. Chucky odzyskuje dawną sprawność i postanawia odnaleźć Andiego aby zająć jego ciało.
Matka chłopca trafia do zakładu psychiatrycznego a Andy do rodziny zastępczej. Chłopiec nie dopuszcza do siebie myśli że wydarzenia z przeszłości miały miejsce naprawdę choć strach przed tą lalką pozostał. Chucku ma zamiar to wykorzystać...

Film zaczyna się tuż po wydarzeniach które miały miejsce w części pierwszej. W kontynuacji Chucky zyskuje "piegi" z twarzy w których już nie wygląda tak dobrze jak w części pierwszej. Poprawiła się animacja twarzy kukły. Klimat filmu jest trochę "przesłodzony" co odczuwa się szczególnie podczas finałowego starcia ale nie wpływa to źle na ogólny efekt filmu który jest pozytywny. Film może nie jest tak dobry jak pierwowzór ale trzyma poziom i nadal jest filmem dobrym który warto obejrzeć.


Ocena ogólna: 4-/6