Swimming Pool

(Basen)DemolicMan

Gatunek: Thriller
Produkcja: Niemcy
Data produkcji: 2001 rok
Czas trwania: 92 minuty
Scenariusz:
Boris von Sychowski
Reżyseria:
Boris von Sychowski

 

Występują

Kristen Miller - Sarah
Elena Uhlig - Carmen
Thorsten Grasshoff - Greg
John Hopkins - Frank
Isla Fisher - Kim


Zamaskowany morderca, grupa nastolatków i impreza. Hmm. Skąd mu już to znamy ? Niestety stało się najgorsze, Europejscy twórcy pozazdrościli Hollywood  takich filmów jak „Scream” czy „Urban Legends” i w ten o to sposób otrzymujemy Niemieckiego Slashera o groźnie brzmiącym tytule „Swimming Pool” co po naszemu znaczy „Basen”. Tylko nie mylcie tego filmu z „Basenem” François Ozona, który dość niedawno był puszczany w naszych kinach.

 Kończy się rok szkolny. Kilkoro przyjaciół z International High School w Pradze, jak każdego roku postanawia urządzić sobie najlepszą imprezę sezonu. Miejscem tegorocznej zabawy ma być basen. Oczywiście, żeby było trochę adrenalinki coś musi być nie zgodne z prawem. Czyli nasza dwunastka przyjaciół włamuje się na basen. Niestety w niedługim czasie gubią się klucze, ktoś zamyka wszystkie drzwi, okna są pancerne, a co najgorsze wśród nich grasuje psychopatyczny morderca w tandetnym stroju i maczetą w ręku.

 Jak można się domyślić film jest marnym klonem „Krzyku” oraz jeszcze kilku innych znanych Amerykańskich filmów. Niestety, ani nie trzyma w napięciu, ani nie jest straszny. Również odpowiedzi na zagadkę: Kim jest morderca? Możemy domyślić się już w pierwszych kilkunastu minutach filmu. Zabójca w tym stroju bardziej by pasował do Disneylandu niż do Thrillera. Jedyny plus tego filmu to, że nie nudzi. Półtorej godziny szybko mija na luźnej rozrywce przy filmie do którego na pewno więcej nie wrócimy. Niech Europejczycy spróbują wymyślić coś własnego, a nie kopiować Hollywoodzkie filmy z marnym skutkiem. Fani slasherów pewnie i tak obejrzą go, jednak reszcie polecam sięgnąć po amerykańskie oryginały (jeśli jeszcze nie oglądaliście): Trylogia „Krzyk”, „Ulice Strachu” oraz „Koszmar minionego lata”

Ocena ogólna: 2/6