Sorority House Massacre

(Masakra Domu Kobiet)

DemolicMan

 

Gatunek: Thriller/Horror
Produkcja: USA
Data produkcji: 1987 rok
Czas trwania filmu: 74 minuty
Scenariusz:
Carol Frank
Reżyseria:
Carol Frank

 

Występują

Angela O'Neill .... Beth
Wendy Martel .... Linda
Pamela Ross .... Sara
Nicole Rio .... Tracy
John C. Russell .... Bobby
Marcus Vaughter .... Andy
Vinnie Bilancio .... John
Joe Nassi .... Craig

 

W roku 1987 Carol Frank wyreżyserował swój pierwszy, a zarazem ostatni film: Sorority House Massacre. W tym samym roku na ekrany amerykańskich kin trafiły takie produkcje jak: Nightmare On Elm Street 3, Friday The 13th 7 czy Prom Night 2. Czy film, którego produkcja kosztowała 400.000$ mógł konkurować z trzema wyżej wymienionymi produkcjami ?

Beth zostaje zaproszona na weekend do domu siostrzanego bractwa Theta Omega Theta. Jednak już od samego początku pobytu zaczynają dręczyć ją koszmarne sny o psychopatycznym mordercy. Okazuje się, że to wszystko ma związek z masakrą, która wydarzyła się w tym właśnie domu przed trzynastoma laty. W tym samym czasie z pobliskiego szpitala psychiatrycznego ucieka szaleniec. Ku nieszczęściu nastolatków morderca wybiera sobie właśnie ich dom na urządzenie krwawej jatki. Jednak czy nie jest to zbyt duży zbieg okoliczności, czy sny Beth nie mają czegoś wspólnego z mordercą, czy dziewczyna wie, kim on jest?

Prawdopodobnie większość z Was domyśliła się już odpowiedzi na główną zagadkę filmu, czyli co Beth, dom i morderca mają ze sobą wspólnego? Beth jest siostrą mordercy, jako jedynej z całej rodziny udało się jej ocaleć przed maniakalnym bratem. Po trzynastu latach przypadkiem trafia do swojego dawnego domu, w którym o mało nie zginęła. Niestety dopiero w połowie filmu uświadomi sobie, że kiedyś tu mieszkała. Braciszek oczywiście wyczuł ze siostrzyczka wróciła do domu. Więc trzeba uciec ze szpitala i wreszcie ją wykończyć i wszystkich jej przyjaciół. Pierwszy minus filmu to właśnie fabuła, czyli marna kopia głównego wątku „Halloween”. Po pierwszych 15 minutach wszystkiego się już domyślamy. Wręcz nawet nie musimy się domyślać, bo wszystko jest oczywiste. Następny minus to nielogiczne sceny, ogólnie cały scenariusz jest nielogiczny m.in.: w domu pada zasilanie, ale bohaterowie i tak oglądają telewizje, morderca wskakuje do domu przez okno znajdujące się na drugim piętrze. Gra aktorów na najniższym poziomie. Filmu nie ratuje nawet postać mordercy, który zabija swoim miniaturowym nożem każdego w ten sam sposób. Odpowiedz na pytanie, które zadałem na samym początku: Czy Sorority House Massacre może konkurować z Nightmare On Elm Street 3, Friday The 13th 7 czy Prom Night 2? Brzmi NIE! Jedyny film, który mogę postawić na równi z Masakrą Domu Kobiet jest Slumber Party Massacre 2. Oba te filmy mogą konkurować ze sobą o miano najgłupszego Slashera roku 1987. Nie ma, co się dziwić, że również reżyser zaczął i zakończył swoją karierę w Hollywood na tym o to właśnie filmie

Ocena Ogólna: -2/6